Megalakult a Református Szalon

2012. június 29., címkék: református szalon, csöbör katalin

A parlament házelnöke, mintegy százhatvan politikus, egyházi vezető és közéleti szereplő értelmiségi vett részt az első Református Szalonon június 21-én, az Országház előtti kikötőben, a Zsófia rendezvényhajón. A Szalon megalakulásáról és céljairól Csöbör Katalin országgyűlési képviselővel, a kezdeményezés háziasszonyával beszélgettünk.

Ismét találkoztak a református törvényhozók

2012. január 09., címkék: szeretetszolgálat (mrsz), Hírek, balog zoltán, csöbör katalin, református törvényhozók fóruma

Jogos elvárás az egyházak részéről a finanszírozás tervezhetősége és kiszámíthatósága – mondta Balog Zoltán államtitkár a Református Törvényhozók Fórumának (RTF) újévi koccintásán január 9-én a Parlamentben, ahol a Magyar Református Szeretetszolgálat is bemutatkozott.